تسمه نقاله/0تا100تسمه نوارنقاله/قیمت عرض30تا180

تسمه نقاله لاستیکی منجید دار

همه چیز درباره تسمه نقاله 

 

تسمه نقاله چیست؟ به طور کلی تسمه نقاله سطح تکیه گاهی و حرکت دهنده ای است که مواد را بر روی خود جای و جابجا می نماید.انواع متعددی تسمه نقاله  از نظر نوع جنس اندازه و ابعاد و درجات در تسمه نقاله ها وجود دارد.لذا لازم است تسمه نقاله ای انتخاب گردد که مقاومت کافی در مقابل شرایط جوی و نوع کالای جابجا شونده و حداکثر کششی که با آن مواجه می شود را داشته باشد.

 

پخش انواع تسمه نقاله لاستیکی ضد سایش – لیست قیمت انواع تسمه نوار نقاله لاستیکی نخدار

انواع برند های ( ترکیه – تایوان – کره – ایران )

لیست قیمت تسمه نقاله لاستیکی منجید دار

تسمه نقاله لاستیکی عرض 50

تسمه نقاله حمل مواد فله ای معدنی ساینده و نوک تیز

کاربرد و اجزای تسمه نقاله ها 

 
از آنجا که تسمه نقاله به تنهایی ۱۵در صد از هزینه ها را به خود اختصاص میدهد . لذا طراحی و انتخاب آن اهمیت زیادی دارد تسمه  بایستی با شرایط کاری مورد نظر متناسب و تا حد ممکن اقتصادی باشد.
 
نوار را میتوان به این صورت تعریف کرد مجموعه ای از رشته های باربر است که توسط ترکیبات پلیمری به هم متصل شدهاند و تشکیل لاشه  و اسکلت را داده اند و پوششی الاستومری آنها را در مقابل عوامل شیمیایی و مکانیکی محافظت میکند.
این رشته ها از الیاف طبیعی مصنوعی کابلهای فولادی یا در انواع جدید از الیاف پلی آمید تشکیل شده اند نوار به طور کلی از سه بخش پوشش رویی لاشه و پوشش زیرین تشکیل شده است.
 
هدف پوشش محافظت لاشه در مقابل عوامل مخربی است که ممکن است در محیط کاری وجود داشته باشد. اما وظیفه لاشه نوار تحمل نیروهای کششی لازم برای شروع و ادامه حرکت است.  از آنجا که کار اصلی پوشش حفاظت از لاشه است لذا بایستی در مقابل فرسودگی ناشی از سایش و کنده شدن سطح نوار مقاومت داشته باشد . پوشش رویی بایستی ضخیمتر از پوشش زیرین باشد زیرا بیشتر در معرض سایش قرار می گیرد.
 
برای پوشش رویی و زیرین نوار و همچنین برای چسباندن اجزاء مختلف لاشه نوار از ترکیبات لاستیکی یا شبه لاستیکی استفاده می شود.
این ترکیبات با مخلوط کردن لاستیک ها و الاستومرها با مواد شیمیایی گوناگون تولید میشوندبنا به تعریف «الاستومر» یک ماده الاستیک شبه لاستیک است.
در مورد نوار باربری این واژه به تمام مواد ترموست که برای ترمیم نیاز به زمان و درجه حرارت مشخص دارند اطلاق میشود.
لاستیکهای طبیعی و مصنوعی همچنین مواد ترموپلاستیک مانند پلی وینیل کلراید (PVC) از این جمله اند نوارهای فوق العاده مقاوم در مقابل سایش نیز برای استفاده در معادن روباز توسعه یافته اند.

 

 

 

  تسمه نقاله لاستیکی

  حمل مواد فله ای معدنی ساینده و نوک تیز

 

  ( در چه مواردی از تسمه های لاستیکی استفاده می شود؟ )

در مواردی که باید  انواع فرآورده های معدنی (شن–ماسه–خاک–گچ–سیمان–زغال سنگ) یا دیگر موادی همچون : کیسه – الوار – خمیر کاغذ – و دیگر مواد نوک تیز و ساینده حمل شود، از پوشش لاستیک استفاده می شوند.

تسمه نقاله لاستیکی از کارآمد ترین و مقاوم ترین تسمه ها برای جابجایی مواد فله ای در انواع صنایع مختلف است. به دلیل استفاده از مواد لاستیکی در پوشش این نوع از تسمه نوار نقاله باعث  شده تا در مقابل پارگی بریدگی سایش و ضربه مقاومت بالایی داشته باشند. 

این نوع از تسمه ها در صورت آجدار بودن قادر به حمل تا 35 درجه و نوع ساده وصاف تا 18 درجه قابلیت حمل مواد را از طول یک متر تا چندین کیلومتر را دارند.

 

 

 
تسمه نقاله pvc سبز رنگ منجید دار

تسمه نقاله pvc

(درچه مواردی از تسمه های PVC استفاده می شود؟ )

برای مواردی که باید مواد غذایی ، دارویی  ، بهداشتی  ، غلات , یا روغن های گیاهی با چربیهای حیوانی حمل شود. پوشش رویی با پایه PVC و نیتریت (تسمه نقاله pvc پی وی سی) و یا تسمه نقاله های مدولار پلاستیکی )استفاده میشود.

تسمه الواتور برزنتی

تسمه نقاله برزنتی  – تسمه های الواتور 

(چه موقع از تسمه الواتور های برزنتی استفاده می شود؟)

تسمه الواتور های برزنتی یکی دیگر از انواع تسمه های نوار نقاله می باشند که به صورت عمودی در الواتور های سطلی به عنوان کمربند انتقال نیرو و کشش مورد استفاده قرار میگیرند.

تسمه نوار نقاله استیل کورد

تسمه نقاله های لاستیکی ( کابل های فولادی )

( چه زمانی ازتسمه های لاستیکی با کابل های فولادی استفاده می شود؟ )

.در شرایط و مواردی که ،مسافت و طول جابجایی زیاد باشد.از نوار نقاله های با اسکلت و کابل های فولادی استفاده میشود. کابلهای فولادی داخل این تسمه ها باعث میشوند، تا بتوان از این تسمه ها برای حمل جابجایی مواد و سنگ دانه های سنگین در مسافت های زیاد استفاده کرد.

انواع اتصال و آپارات تسمه نقاله

اتصال تسمه ها میتواند به صورت (چنگکی-لولایی-چسبی و یا به صورت ذوبی و گرم )انجام شود.

دلیل پارگی و خراب شدن تسمه های نوار نقاله

پاره شدن تسمه نقاله ها یکی از مشکلاتی است که در نوار نقاله ها باعث هزینه های بسیار زیاد میشوند.