تسمه الواتور/تسمه نقاله برزنتی چیست/لیست قیمت

تسمه الواتور برزنتی

تسمه الواتور – تسمه برزنتی – تسمه نقاله برزتی

 

تسمه نقاله برزنتی  چیست ؟

الواتور تسمه ای در بین تجهیزات انتقال از کاربردی ترین تجهیزات برای انتقال و جابجایی است . تسمه در این جهیزات از مهم ترین  اجزا میباشد و به دلیل موادی که در ساختار این نوع از تسمه استفاده شده است مقاومت بسیار خوبی در برابر : ( کشش – فشار – شعله – روغن – سرما – حرارت – سایش – خورندگی ) دارند.

این نوع از تسمه ها در انواع تجهیزات مختلف جهت انتقال نیرو مانند الواتور های سطلی مورد استفاده قرار می گیرند . همچنین تسمه الواتور برزنتی، نثبت به تسمه نقاله لاستیکی و پی وی سی به دلیل داشتن منجید و لایه نخ بیشتر درون خود دارای انعطاف پذیری و مقاومت بالاتری در برابر گشش می باشد.

 

ابعاد سایز بندی تسمه الواتور برزنتی

عرض تسمه برزنتی بر اساس اینچ  میباشد و از (“1 تا “50) اینچ متغیر است.

ضخامت و تعداد لایه های منجید (لایه نخ) در  تسمه الواتور برزنتی بر اساس عرض تسمه از 3 تا 10لایه و ضخامت (4 میلیمتر تا 12 میلیمتر )متغیر است.

 

لیست قیمت تسمه الواتور برزنتی

 

کاربرد تسمه الواتور برزنتی

این نوع از تسمه در موارد زیر مورد استفاده قرار میگیرند. – تجهیزات نوار نقاله و یا الواتور تسمه (نصب قاشقک و پیچ قاشقک الواتور)  – ماشین آلات نساجی – اسکله ها – صنایع متالوژی – انواع نیروگاه – معدن -کشاورزی – ماشین آلات پوشاک – ماشین الات بسته بندی – غذایی – چوب بری

کاربرد تسمه نقاله در بالابر قاشقی و سطلی

بلت و تسمه در الواتور بالابر به تنهایی یکی از گران تربن و مهم ترین اجزا می باشد. لذا انتخاب درست آن از اهمیت زیادی دارد.

تسمه را میتوان این گونه معرفی نمود:

(مجموعه ای از رشته های باربر ( از جنس نخ  و پنبه ) هستند. که توسط ترکیبات پلیمری به هم متصل شده اند تشکیل اسکلت تسمه برزنتی را داده اند.)

رشته های بار بر (لایه منجید) توسط مواد لاستیکی برزنتی پوشیده میشوند، تا از از این لایه های منجید در برابر در برابر عوامل شیمیایی و میکانیکی محافظت شود. قسمت کنار  تسمه  برزنتی جهت جلوگیری از سایش و آسیب توسط مواد لاستیکی و خمیری به شکل منحنی پوشانده میشود.

کاربرد نوار نقاله ها و انواع الواتور سطلی

.در دهه های اخیر تجهیزات انتقال با توجه به نیاز صنایع گوناگون گسترش و پیشرفت زیادی داشته اند. که در میان تجهیزات انتقال نوار نقاله و کانوایر به دلیل داشتن مزایای بسیار زیادی که دارد سهم بخصوصی را به خود اختصاص داده است.

   کانوایر ها پیوسته در یک زمان طولانی به صورت پیوسته کار می کنند و برای جابجایی قطعات و کالاهای فله ای و حتی جابجایی انسانها به کار میروند. همچنین تجهیزات حمل و نقل متحرک سنکرون شده (مثلا نوار نقاله مونتاژ) به طور کلی در کانوایر و نقاله های پیوسته طبقه بندی می شوند. بسته به نوع نقاله در آنها انتقال افقی،عمودی ،روی مسیر مستقیم و یا خمیده ممکن است.

 

الواتور کاسه ای – آسانسور سطلی

 

 کاربرد الواتورهای قاشقکی

نقاله های معمولی محدودیت زیادی در رابطه با باربرداری در شیب های زیاد و عمودی دارند. به همین دلیل از الواتور تسمه ای و یا زنجیری استفاده میشود. در شرایطی که باید حمل مواد به صورت قائم انجام شود، از الواتور قاشقکی زنجیری یا تسمه ای استفاده میشوند.

با این بالابر ها میتوان تنوعی از محصولات پودری خشک تا سنگ معدن و حتی مواد خیس را جابجا نمود. در الواتور سطلی محصول توسط یک قیف به سطل و قاشقک الواتور تغذیه میشود. سطل  در محصول فرو رفته و محصول را به بالا میبرد و در انتها خالی می نماید.

 . در بین انواع تجهیزاتی که به صورت عمودی بار جابجا میکنند، از الواتور تسمه ای (تسمه برزنتی لاستیکی) به دلیل

  1. سرعت و قیمت مناسب برای انتقال عمودی مواد سبک – پودری – دانه ای  (بهداشتی – خوراکی – شیمیایی) میتوان استفاده کرد.
  2. در الواتور تسمه ای  قاشقک ها  (فلزی – پلاستیکی ) توسط بولت های مخصوص سر گرد به نام پیچ و مهره قاشقک به تسمه برزنتی فیکس میشوند.
  3. قسمت بالای و یا سر  این پیچ ها گرد و قسمت زیرین آن که با تسمه اتصال پیدا میکند دارای 2 یا چهار برامدگی جهت فرو رفتن در تسمه نقاله ایجاد می شود و اتصال 2 سر تسمه  توسط بست چنگکی و یا سوزنی انجام میشود.
تسمه نقاله pvc سبز رنگ منجید دار

تسمه نقاله pvc

درچه مواردی از تسمه های PVC استفاده می شود؟ برای مواردی که باید مواد غذایی ، دارویی  ، بهداشتی  ، غلات , یا روغن های گیاهی با چربیهای حیوانی حمل شود. پوشش رویی با پایه PVC و نیتریت (تسمه نقاله pvc پی وی سی) استفاده میشود.

تسمه نقاله لاستیکی

تسمه نقاله لاستیکی

در چه مواردی از تسمه های لاستیکی استفاده می شود؟ در مواردی که باید انواع فرآورده های معدنی (شن–ماسه–خاک–گچ–سیمان–زغال سنگ) یا دیگر موادی همچون : کیسه – الوار – خمیر کاغذ – و… از تسمه نقاله لاستیکی استفاده می شود.