یوبولت|کرپی|مشخصات فنی-ابعاد-سایز-لیست قیمت فروش

یوبولت گالوانیزه چیست؟ (din 3570) u-bolt یکی از قدیمی ترین نوع اتصال به کاررفته در انواع سازه های لوله ای  و قطعات مختلف می باشد.

از یوبولت  بیشتر برای اتصالات لوله های گالوانیزه و فنس کشی  و لوله کش و حمایت انواع لوله های گاز و مایع و یا حتی برای بستن انواع سیم بکسل و یا طناب نیز استفاده می شوند. یوبولت ها در واقع نوعی بولت دوسر رزوه می باشد که از وسط دو رزوه خم و به شکل یو حالت دهی شده است. بست یوبولت به دلیل شکل خاص خود با عناوینی چون،(  یوبولت گالوانیزه – بست لوله  – بست دو مهره – بست زین شکل ) شناخته می شود.

یوبولت ها بر اساس 4 ویژگی (سایزه دهانه -ارتفاع دهانه داخلی – ضخامت رزوه و  نوع پوشش ) معرفی می گردند.  قسمت خم این مدل از اتصالات با توجه به نوع قطعه مورد نظر میتواند(L – U  – Π –  Z  )باشد.

یوبولت /لیست قیمت انواع و بست پیچ یوبولت گالوانیزه

یوبولت و بست اتصال لوله پایه به کمرکش

انواع  یوبولت گالوانیزه ( “1/2 اینچ ) تا (“20اینچ) با سایز رزوه 6 میلیمتر و 8 -10-12-16-20 میلیمتر

یوبولت سایز  (8m)

 • "1/2 * 8 2.400 تومان
 • "3/4 * 8 2.500 تومان
 • "1 * 8 2.600 تومان
 • "1.1/4 * 8 3.100 تومان
 • "1.1/2 * 8 3.600 تومان
 • "2 * 8 4.000 تومان
 • "2.1/2 * 8 5.100 تومان
 • "3 * 8 5.600 تومان
 • "4 * 8 6.000 تومان
 • "5 * 8 8.500 تومان
 • "6 * 8 9.500 تومان

یوبولت سایز  (6m)

 • "1/2 * 6 1.700 تومان
 • "3/4 * 6 1.800 تومان
 • "1 * 6 1.900 تومان
 • "1.1/4 * 6 2.100 تومان
 • "1.1/2 * 6 2.450 تومان
 • "2 * 6 2.600 تومان
 • "2.1/2 * 6 2.700 تومان
 • "3 * 6 3.000 تومان
 • "4 * 6 3.000 تومان
 • "5 * 6 3.500 تومان

برای مشاهده لیست قیمت انواع کرپی از سایز ( m10 تا m20 ) کلیک کنید.

استاندارد سایز بندی و ابعاد بست لوله


سایز بندی لوله ها بر اساس سایز دهانه لوله معرفی و شناخته می شوند. برای ساخت یوبولت اندازه قطر خارجی و سایز بیرونی لوله درنظر گرفته و بر اساس آن  محاسبه و ساخته می شوند. مثال : اگر لوله ای 1 اینچ اندازه گیری شود .سایز دهانه داخلی آن یک 1اینچ و قطر بیرونی آن بیشتر از ۱ اینچ می باشد. با این حساب u-bolt باید بر اساس اندازه خارجی لوله ساخته شود . تا لوله درون یوبولت جای بگیرد. 

. سایز بندی و تعریف بست یوبولت بر اساس (ضخامت رزوه – اندازه داخلی و دهانه – ارتفاع – نوع پوشش گالوانیزه کرپی ها – آلیاژ) آن ها محاسبه میگردد، که باید در نظر گرفته شود..

سایز و ابعاد اندازه بست کرپی
استاندارد و سایز کرپی یوبولت

روبند کرپی یوبولت/تولید روبند کرپی

به طور کلی روبند یوبولت به صورت تخت و یا نیم دایره ساخته می شود.  به منظورساپورت و حمایت ازلوله ها از روبند استفاده می شود.از آنها جهت فیکس انواع قطعات به یکدیگر و یا اتصال از استفاده می شود.

یوبولت ها چگونه ساخته می شوند؟


ساخت یوبولت بدین صورت است که ابتدا میلگرد با اندازهای مشخص برش داده میشود. بعد از برش هر دوسر میلگرد به اندازه مشخص رزوه می شود. بعد از اتمام دنده کردن دو سر بولت ،از وسط به شکل U حالت داده و برای محافظت در برابر شرایط جوی ، پوشش داده می شود .

یوبولت ها بر اساس 4 المان و ویژگی شناخته میشوند:

 1. ضخامت رزوه 
 2.  اندازه دهانه داخلی   
 3.  آلیاژ 
 4.  ارتفاع
اتصال لوله به نبشی با کرپی یوبولت

 آلیاژ و جنس  یوبولت ها

یوبولت به سه طبقه معمولی ، فولادی و استیل دسته بندی شده است. انتخاب نوع آلیاژو درجه استحکام بستگی به نوع استفاده از آن و میزان مقاومت در برابراستحکام کششی یوبولت انجام می شود.  درجه آلیاژی  میتواند 5.8 _ 8.8 _10.9 و یا با آلیاژ استیل گرید 304 و 316 ساخته میشوند . برای مثال :در شرایط رطوبتی خیلی زیاد و بهداشتی با آلیاز استیل استفاده میشود . بیشترین نوع مصرفی از یوبولت وقتی که نیرو های انتقالی زیاد بزرگ و یا به صورت لرزه ای و تناوبی نباشد از آلیاژ 5.8 با پوشش گالوانیزه است.

اتصال پایه فنس با کرپی یوبولت

پوشش یوبولت ها برای جلوگیری از خورندگی

برای انکه بتوان از زنگ زدگی و از خورنگی یوبولت ها  در شرایط جوی و محیطی جلوگیری کرد باید ازمواد روی ویا آلومنیوم برای پوشش انها استفاده کرد. روش گالوانیزه یکی ازاقداماتی است که در جوامع مختلف بیش ازیکصدو پنچاه سال است برای با بردن عمر فلزات درحال اجراست. این نوع از پوشش دهی  به صورت الکتریکی وغوطه وری انجام می شود.

پوشش به صورت غوطه وری در روی

عمل غوطه وری به دین صورت است که یوبولت ها بعد از اسید شوی و چرب زدایی وارد مذاب روی با دمای460 درجه سانتی گراد می شود.  بعد از خارج شدن از وان روی ابتدا با اکسیژن و سپس با کربن واکنش داده و سپس لایه مقاوم دربرابر خورندگی و زنگ زدگی بر روی u-bolt  ایجاد می کند.

 

انواع u-bolt در صنعت / کاربرد 

پیچ ها  و دیگر انواع قطعات رزوه دار تقریبا در تمام تجهیزات و ماشین آلات وجود دارند.  اتصال دهنده های رزوه دار جزو استانداردترین قطعات

صنعتی به شمار می روند که در سطح بسیار وسیعی از آنها استفاده می شود.  (به همین دلیل جدول هایی بر اساس فرم  ،ابعاد، و کلاس استحکامی آنها تهیه شده است.)

به دلیل قیمت مناسب و ساختار ساده این بست های دو پایه،از آنها در صنایع مختلف جهت اتصال انواع قطعات و سازه ها استفاده می شود.عمده مصرف یوبولت ها برای ، مهار و فیکس کردن لوله قطعات گرد یا نیم دایره ،سازه های لوله ای، نفت،گاز، بالابر های ساختمانی  ،پتروشیمی. یا در خودرو ها و وسایل نقلیه و ماشین آلات راهسازی جهت جلوگیری از برخورد لرزش خورندگی و غیره است. ولی می توان از آنها برای اتصال طناب ، سیم بکسل ،کابل برق در خودرو ، فنس کشی ،گارد ریل، سازه های لوله ای  و یا قطعات گرد نیز استفاده کرد.

مزایای بست و اتصالات در صنعت


بست های لوله از پرکاربرد ترین اتصالاتی می باشند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. به دلیل داشتن مزایایی همچون:

 1. سرعت نصب و مونتاژ بالا
 2. امکان باز و بست نمودن اجزاء سازه و استفاده مجدد از یوبولت.
 3. محدودیت در تامین وسایل و تجهیزات جوشکاری عدم نیاز به کارگر ماهر.
 4. کم هزینه بودن یوبولت ها در کارهای نصب و اجرا.
 5. عدم محدودیت در اعضای اتصال مورد استفاده قرار میگیرند.
جی بولت و بست عصایی

کاربرد و مشخصات جی بولت


جی بولت نوعی u بولت میباشد که طرف صاف آن جهت اتصال رزوه شده و سمت دیکر جهت درگیر کردن خم و حالت دهی شده است. از جی بولت های رزوه دار در کار های عمرانی  و ساختمانی- ساخت و ساز -برای قلاب زدن به میلگرد های تعبیه شده در بتن – پی ساختمان – چسباندن دیوار ها به بتن -اتصال میلگرد و بتن و پایه های بتونی بست -پایه فنس برای  اتصال لوله عمودی به افقی – اتصال لوله های زیر ایرانیت – پشتیبانی سقف با اتصال به تیر کانال و … استفاده می شود.

نوع و انتخاب آلیاز و در جی بولت مانند (یوبولت ) بستگی به نوع استفاده و میزان (فشار -سایش -برش ) وارده بر j-bolt  دارد. j-bolt میتواند از سایز (1/2) تا (20 )اینچ با انواع آلیاژ آهن سیکا و یا امو و با استیل باشد. پوشش در جی بولت بسته شرایط رطوبتی و یا اسیدی بودن محیط میتواند از انواع پوشش های گالوانیزه سرد -گالوانیزه گرم و یا داکرومات باشد.

فروش انواع یوبولت

صنایع کوبن راه تولید کننده انواع یوبولت (ubolt) با پوشش گالوانیزه در سایزهای مختلف ( “1/2 اینچ ) تا (“16اینچ)  با سایز رزوه 6 میلیمتر و 8 -10-12-16-20 میلیمتر می باشد.

شما میتوانید با مشاوران ما جهت تهیه انواع یوبولت گالوانیزه تماس بگیرید.  09124224786 – 02156344941

آخرین مطالب منتشر شده

کرپی ایرانت کرپی ال

کرپی ال در قسمت بلندش دارای رزوه کاری یا دندانه است که مانند یک لنگر عمل می‌کند. این نوع پیچ‌ها به عنوان پیچ‌های فونداسیون، نصب ایرانیت، ورق‌های گالوانیزه و موارد مشابه استفاده می‌شوند.
این پیچ‌ها می‌توانند در نصب انواع مواد مانند ایرانیت سیمانی، ورق‌های گالوانیزه، فایبرگلاس، و پلی کربنات دو جداره به کار روند. همچنین، نمونه‌های دیگر این پیچ شامل پیچ کرپی L با ال‌های ساده بدون زبانه یا با یک برآمدگی در قسمت کوتاه خود می‌باشند که برای نگهداری پروفیل‌های فلزی و قوطی‌های چهارضلعی استفاده می‌شوند.