بست بکسل چیست؟/ کرپی یوبولت دربست بکسل

اتصال سیم بکسل و طناب با بست بکسل

بست بکسل -کرپی یوبولت در بست های 2 پیچ سیم بکسل

 

این نوع از بست که از یک کرپی _روبند و مهره تشیل می شود ، به عنوان بست های سیم بکسل (گیره کلیپس) جهت اتصال در سیم بکسل و یا طناب استفاده می شوند.

کلیپس و یا بست بکسل به علت سهولت در ساخت کاربرد و نیز ارزان بودن در مقایسه با سایر اتصالات بسیار پرکاربرد هستند. ضمنا” در مقایسه با دیگر تجهیزات ، به راحتی قابل باز شدن بوده و بدون مشکلی مورد بازرسی قرار میگیرند. بست بکسل ها معمولا” در انتهای آزاد سیم بکسل بسته میشوند.  ساخت این بست ها طبق استاندارد های DIN_ASME_BS انجام می شود.

 

 استفاده از بست های سیم بکسل

اتصال و فیکس کردن سیم بکسل با بست بکسل چنین می باشد. که ،قسمت قوس یوبولت روی بخش مرده ی سیم بکسل یا انتهای آزاد آن قرار گرفته. و پیچ و مهره ها و روبند آن در قسمت زنده ی سیم بکسل محکم می شوند. برای اتصال قسمت انتهایی سیم ها باید از چند بست استفاده کرد.تعداد مورد نیاز بست برای اتصال انتهای سیم بکسل ها بستگی به قطر سیم دارند.

برای مثال:

  1. جهت اتصال سیم بکسل  قطر ۵  تا ۶/۵ میلیمتر ازبست سایز ۳ میتوان استفاده کرد.
  2. جهت نصب سیم بکسل  قطر ۸  تا ۲۰  میلیمتر : سایز 4بست.
  3. سیم بکسل  قطر ۲۲ تا ۲۶ میلیمتر  : سایز5 بست.
  4. سیم بکسل  قطر ۳۰ تا ۴۰ میلیمتر :  سایز6 بست.

    نکته:
    بست سیم ها تحت تاثیر نیروی کشش و فشار ممکن است پس از مدتی شل شوند، بنابراین بازدید مرتب و سفت کردن آنها اهمیت زیادی در ایمنی ، عملیات باربرداری خواهد داشت و همیشه قسمت انتهای آزاد سیم بکسل (dead end) باید در روی ناحیه قوس بست u قرار بگیرد.
سیم بکسل/آسانسور-جرثقیل

سیم بکسل چیست ؟

اولین طناب فلزی و سیم بکسل در تاریخ 23 جولای 1834با قطر 18 میلیمتر، با سه استرند و چهار مفتول فلزی ساخته شد. 

یوبولت

یوبولت چیست؟

این مدل از بست نوعی بولت دوسر رزوه می باشد که از وسط دو رزوه خم و به شکل یو حالت دهی شده است. یوبولت ها ازانواع بولت ها میباشند که به عنوان متعلقات اتصال در صنایع مختلف از آنها استفاده می شود.

پیچ و مهره

پیچ و مهره چیست ؟

پیچ و مهره یکی از پرکاربرد ترین و کارآمد ترین اتصالاتی می باشد که در بیشتر ماشین آلات و تجهیزات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از پیچ و مهره یکی از عمده ترین روش های جهت اتصال میکانیکی می باشد.