مشخصات غلتک نقاله-طبلک کانوایر-فروش قطعات نقاله

غلتک نوار نقاله

مشخصات و کاربرد غلتک نقاله

 

قطر غلتک و یا طبلک

 

قطر طبلک های فولادی استاندارد ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۴، ۳۶، ۳۰، ۴۲، ۴۸، ۵۴ و ۶۰ اینچ است، قطر طبلک های پرهای استاندارد ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۴، ۳۰ و ۳۶ اینچ است. این مقادیر افزایش قطر در اثر روکش کردن را شامل نمی شوند.

 

پهنای غلتک نقاله

 

پهنای طبلک، طول سطح یا طول پره های طبلک است که معمولا برای نوارهای تا عرض ۴۲ اینچ، ۲ اینچ و برای نوارهای بیش از ۴۲ اینچ، 3 اینچ بزرگتر از عرض نوار است. پهنای طبلک مهندسی معمولا ۶ تا ۱۲ اینچ بزرگتر از عرض تسمه نوار نقاله  است. پهنای طبلک های استوانه ای استاندارد برابر ۲۰، ۲۲، ۲۶، ۳۲، ۳۸، ۴۴، ۵۱، ۵۷، ۶۳ و ۶۶ اینچ است.

 

 

مشخصات و  ابعاد انواع نوار نقاله های تسمه ای

 

صنایع کوبن راه

فروش انواع غلتک نقاله و رولیک تسمه نوار نقاله

فروش انواع تجهیزات و قطعات نوار نقاله و بالابر های زنجیری

02156344941  –  09124224786

 

 

 

تاج طبلک نوار نقاله

 

در صورتی که نوار در نزدیکی طبلک در فاصله ای بدون نگهداری باقرقره باشد، وجود سطح تاجدار در قرارگیری نوار در وسط طبلک مؤثر است. در تریپرها، استفاده از سطحی با داشتن برآمدگی در وسط برای طبلک تخلیه می تواند در قرارگیری نوار در وسط طبلک مفید باشد. طبلک های با سطح تاجدار برای تأسیساتی که از نوارهای کم لا، مدول بالا، با کشیدگی کم مانند نوارهای کابل فولادی یا با اعضای کششی مقاومت بالا استفاده می کنند، توصیه نمی شود.

برای تمام واحدهای محرکه دو طبلکه و برای طبلک های انحراف فقط بایستی از طبلک های با سطح صاف استفاده کرد. به طور معمول دو نوع طبلک تاج مثلثی و تاج قوسی وجود دارد که در هر دو نوع آنها قطر طبلک در مرکز بیش از طرفین است. تاج مثلثی – در طبلک های تاج مثلثی سطح طبلک به شکل مثلث است و در واقع طبلک از دو مخروط ناقص تشکیل یافته که قاعده واحدی در وسط سطح طبلک دارند.

نسبت هر اینچ برآمدگی تاج به هر فوت از مجموع سطح به نحوی تعیین می شود که قطر در مرکز سطح طبلک از قطر در لبه های طبلک بزرگتر است. اندازه تاج های متداول از این نوع از ۱/۱۶تا ۱/۸ اینچ بر فوت پهنای سطح تغییر می کند.

تاج قوسی – طبلک های تاج قوسی در وسط طبلک یک سطح صاف بزرگ دارند و در دو طرف به صورت قوسی قطر کمتری پیدا می کنند. تاج ذوزنقه ای – طبلک های تاج ذوزنقه ای برای عرضهای بزرگتر مناسب هستند. در قسمت وسطی سطح طبلک، سطح صاف و در دو طرف شکل مخروط ناقص دارند.

 

 

 

روکش غلتک

 

طبلک های نوار نقاله را می توان با شکل هایی از لاستیک، الیاف یا مواد دیگر پوشش داد. روکش در انتقال حرکت از طبلک به نوار، افزایش ضریب اصطکاک بین نوار و طبلک مؤثر است. روکش همچنین در کاهش سایش سطح طبلک و انجام عمل تمیز کاری سطح طبلک استفاده می شود. برای نوارهای کابل فولادی با سایر نوارهای مدول بالا، روی طبلک های محرکه و ترجیحا روی طبلک هایی که با طرف باربر نوار در تماس هستند، نصب می شوند.

ضخامت و چسباندن روکش – ضخامت روکش می تواند از چند هزارم اینچ، مانند پوشش های اسپری شده تا یک تا دو اینچ، مانند پوشش های ولکانیزه لاستیکی تغییر کند. روش های متداول: چسباندن، پیچ کردن، سیمانه کردن و ولکانیزه کردن هستند. شیاردار کردن روکش – در طبلک های محرکه ای که در شرایط مرطوب یا نمناک کار می کنند از شیارهای به شکل ضربدری یا جناغی استفاده می شود.

 

 

 

محور طبلک و غلتک کانوایر

 

محور مناسب برای طبلک های فولادی نمی تواند مستقل از درجه بار طبلک انتخاب شود. در واقع، ظرفیت بار یک طبلک تابعی از محور نصب شده در طبلک است. محور وطبلک را بایستی به عنوان یک مجموعه ساختمانی در نظر گرفت، زیرا استحکام ساختمانی مجموعه بستگی به هر دوی آنها و اثر متقابل آنها به یکدیگر دارد.

طراحی طبلک بر پایه مواد تجارتی با استاندارد مخصوص محور مانند فولاد AISIC1018 یا C1045 انجام می شود. استفاده از محورهای مقاوم تر درجه بار طبلک های استاندارد یا معدنی را بالا نمی برد.