رولیک/رولیک سازی/فاصله بین رولیکها/مشخصات -کاربرد-قیمت

رولیک – لیست قیمت – کاربرد

فاصله بین رولیک ها در نقاله


رولیک نوار نقاله -غلتک زیر تسمه نقاله -پرسی و تعویضی

.


رولیک (قرقره نوار نقاله) چیست؟


.

رولیک و قرقره ها ( idlers ) در انواع کانوایر و نقاله های غلتکی و تسمه ای قطعاتی کاربردی و بسیار مهم هستندکه بستر میانی را تشکیل می دهند.

رولیک ها باید:

رولیک باید تکیه گاه مناسبی برای تسمه نقاله و حرکت راحت تر تسمه ،کاهش اصطکاک، و نگهدارنده مناسبی برای بار حمل شده فراهم کنند.رولیکها معمولا شامل دو یا سه رولیک و یا در بعضی از نقاله ها به صورت 5 تایی کنار هم توسط پایه رولیک نصب می شوند.

رولیکها معمولا به صورت افقی و یا یکی تخت و دو تای دیگر شیبدار روی دو طرف نصب می شوند.

همانطور که تسمه روی آنها می نشیند آنها تسمه را به شکل ناودان در می آورند.   صورت زاویه ای از 20 درجه، 35 درجه و 45 درجه قرار می گیرند.
.

.لیست قیمت رولیک


لیست قیمت رولیک پرسی نوار نقاله تسمه ای

تولید و پخش انواع رولیک و پایه در صنایع کوبن راه

مشخصات :

سایز شفت 16mm – رزوه 14mm 

طول رزوه در هر طرف 6cm

ضخامت لوله 2mm

تسمه نقاله

یکی از مهم ترین اجزای نوار نقاله میباشد که با انواع مختلف برزنتی-pvc لاستیکی و غیره تولید و ساخته میشوند.

تسمه نقاله سطح تکیه گاهی و حرکت دهنده ای است که مواد را بر روی خود جای و جابجا می نماید.

فاصله پیشنهادی نرمال بین رولیک ها در نقاله های تسمه ای


جدول محاسبه فاصله بین رولیک نوار نقاله غلطک نقاله

به طور کلی پایه رولیک نوعی اتصال دهنده و تکیه گاه در نقاله می باشد. که برای نصب و اتصال هرزگرد به چهار چوبنوار نقاله مورد استفاده قرار میگیرند.

پایه رولیک

.


فاصله بین رولیک در قسمت رفت برگشت  نقاط بارگیری


.

یکی از مهم ترین عواملی که بعد از تعیین عرض و سرعت تسمه نقاله  باید محاسبه  شود، فاصله رولیک ها از یکدیگر است که باید با فاصله مناسب از هم برروی چار چوب نقاله نصب شود. 

عواملی که در انتخاب فاصله فرقره ها و رولیک در نظر گرفته میشوند. وزن نوار، وزن مواد، شکم دادگی نوار، عمر قرقره و کشش نوار هستند.

اگر شکم دادگی خیلی زیادی بین رولیک ها  به وجود آید، ممکن است باعث ریزش مواد از لبه های نوار شود. جدول بالا فاصله نرمال پیشنهادی بین قرقره ها را برای کارهای عمومی مهندسی تعیین می کند.


فاصله بین رولیک بازگشت در نقاله


قرقره برگشت در کانوایر تسمه ای بیشتر از یک رولیک افقی نصب شده بین دو پایه در نیز چارچوب تشکیل شده است. این هرزگرد ها طوری نصب می شوند که تسمه نقاله  از زیر چارچوب نقاله دیده شود.

طرح و فاصله سوراخ ها در پایه رولیک زیر به گونه ای ساخته میشود که حرکت جانبی تسمه به طور مناسب و بدون برخورد با چارچوب نقاله انجام پذیرد.

.

فاصله پیشنهادی بین رولیک های بازگشت برای نوار نقاله و کانوایر ها ،به دلیل آنکه وظیفه اش در قسمت برگشت فقط تحمل وزن خالی تسمه است.

اندازه بین آنرا تا حدود تقریبی 3.048 متر می توان اضافه کرد.

برای نوار های با تسمه های سنگین با توجه به درجه بار و ملاحظات مربوط به شکم دادگی تعیین میشود.

البته در این رابطه بایستی اطلاعات مربوط به انتخاب شکم دادگی در مبحث محاسبه قدرت و کشش در ادامه فصل مد نظر قرار گیرد.


فاصله بین قرقره ها در نقاط بار گیری نوار نقاله


.

در نقاط بارگیری، قرقره های باربر بایستی در فواصلی قرار گیرند که پایداری نوار را تأمین کنند و نوار را در تماس با تمام طول لبه های لاستیکی دیواره های نگهدارنده جانبی نگه دارند.

توجه دقیق به فاصله قرقره های باربر در نقاط بارگیری نفوذ مواد از زیر دیواره های نگهدارنده و در همان زمان، سایش پوششی نوار را به حداقل می رساند.

در حالت نرمال، در محل بارگیری قرقره های باربر در نصف یا کمتر از نصف فاصله معمول پیشنهادی در جدول زیر قرار می گیرند.

توجه شود که چنانچه از قرقره ضربه گیر در قسمت بارگیری استفاده شود،. درجه بار قرقره های ضربه گیر بزرگتر از درجه بار قرقره های استاندارد نیست.


فاصله ی بین قرقره باربر در مجاورت (غلتک) طبلک انتهایی


در فاصله ی بین آخرین قرقره باربر و  غلتک انتهایی ،لبه های نوار کشیده شده و کشش در لبه های خارجی نوار افزایش می یابد. اگر تنش در لبه نوار از حد لاستیک لاشه تجاوز کند. لبه تسمه دائما کشیده می شود و مشکلاتی در رابطه با هدایت نوار به وجود خواهد آورد.

فاصله انتقالی نوار از حالت قوسی به حالت تخت مهم است .این مسئله به ویژه در مورد نوارهایی با گودی زیاد اهمیت می یابد.

بسته به فاصله انتقال می توان از یک،دو و یا چند قرقره انتقالی استفاده کرد.این قرقره ها می توانند تحت یک زاویه  ثابت یا با قابلیت تنظیم در زیر نوار قرار گیرند.


مرکزیت تسمه نوار نقاله – تنظیم رولیک و غلتک ها در نقاله


نوار نقاله باید طوری طراحی، ساخت و نگهداری شود که نوار بر روی سیستم مکانیکی قرقره و طبلک حرکتی با ثبات و مرکزی داشته باشد.

به این منظور شرایط زیر بایستی فراهم شود.

1- تمام قرقره و رولیک ها بایستی در یک خط باشند. بعلاوه قائم الزاويه و در جهت عرضی تراز باشند.

2- تمام غلتک ها باید در یک خط باشند و محور غلتک موازی یکدیگر و با زاویه(90درجه) نسبت به خط مرکزی نوار قرار گیرند.

3- مواد باید در مرکز نوار بارگیری شوند.

4- نوار بایستی مستقیم و دارای اتصال مناسب باشد.

5- شاسی نوار بایستی به صورت مستقیم نصب شود و در جهت عرضی تراز باشد.

چنانچه بعد از رعایت موارد فوق باز هم نوار تمایل به حرکت به یک طرف را داشته باشد، می توان از قرقره های هدایت کننده به همراه قرقره باربر یا بازگشت استفاده کرد.

این قرقره ها تنها در مواردی استفاده می شوند که سایر اقدامات اصلاحی مؤثر واقع شود.

فاصله آنها تا نقاط انتهایی و طبلکهای خمشی بایستی حداقل 50 فوت باشد. علاوه بر این استفاده از آن در قوسهای قائم با شعاع کمتر از800 فوت توصیه نمی شود.

تسمه نقاله کوبن راه

.


رولیک چیست ؟


.

نوار نقاله ها تسمه ای یکی از کاربردی ترین تجهیزاتی می باشند. که در صنعت های گوناگون برای حمل و جابجایی انواع قطعات مورد استفاده قرار می گیرند. یک نوار نقاله    از اجزای مختلفی مانند. :چهار چوب-تسمه -موتور  غلتک ها و…تشکیل شده است. این تجهیزات با پتانسیل جابجایی بالا و متنوع قادر به حمل انواع مختلفی از مواد میباشند.

یکی از مهم ترین قطعاتی که در نقاله ها و کانوایر مورد استفاده قرار می گیرد رولیک میباشد.

این قطعات استوانه ای شکل در طول و زیر تسمه نقاله جهت:

  •  تحمل وزن تسمه نقاله
  • تحمل وزن بار و کالا
  • حرکت نوار نقاله و کاهش اصطکاک
  • حالت و جهت دهی به تسمه

در  نقاله های تسمه ای و در نقاله های غلطکی به عنوان حمل کننده  استفاده میشوند.

.


اجزای تشکیل دهنده رولیک


.

قسمت بیرونی یا رویه که با تسمه اتصال دارد از انواع لوله های فولادی، آهنی ، استیل، آلومینیوم ، ریخته گری ، تفلون ،پلاستیکی ،اورتان و یا حتی از چوب تراشکاری شده ساخته میشوند.

داخل این قرقره ها یاتاقان های ضد اصطکاک و درپوش قرار دارند و مجموعه بر روی یک محور (شفت) سوار شده است. (یاتاقان و بلبرینگ ها با گریس بسیار مقاوم روان می شوند.)

قسمت انتهایی و دو سر  شفت میتواند به صورت رزوه و یا به صورت چار گوش جهت اتصال به پایه رولیک ساخته میشوند. و از در پوش برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار، رطوبت و … به داخل آن استفاده میشود.

(مقاومت اصطکاکی)مقاومت اصطکاکی رولیکها بر کشش نوار نقاله و در نتیجه قدرت مورد نیاز تاثیر می گذارد.  قطرهرزگرد، طرح یاتاقان و وضعیت در پوش عوامل اصلی مؤثر بر مقاومت اصطکاکی هستند.

.


انواع رولیک / رولیک پرسیرولیک تعویضی

انتخاب مناسب رولیک


.

رولیک هایی که در نوار نقاله ها مورد استفاده قرار میگیرند در دو مدل پرسی و تعویضی با رویه های مختلف ساخته میشوند که انتخاب ان متناسب با نوع سنگدانه و ظرفیت نقاله انجام می شود.

هرزگرد هایی که در تجهیزات  انتقال و نوار نقاله ها مورد استفاده  قرار می گیرند ، به دو دسته تعویضی و پرسی تقسیم می شوند.

پرسی: این نوع از رولیک ها به صورتی ساخته می شوند که قسمت های بلبرینگ ،پوسته ،شافت،بلبرینگ و درپوش به صورت یک تکه و پرس است. بعد از خرابی به دلیل یک تکه بودن یک بار مصرف و  امکان تعویض و تعمیر قطعات داخلی آن نمی باشد.

تعویضی یا تعمیری: هرزگرد هایی هستند که نسبت به نوع پرسی قیمت بیشتری دارند و در صورت خرابی هر یک از اجزای داخلی ان مانند(پوسته،شفت،بلبرینگ و …) تنها قطعه خراب شده تعویض می شود و نیاز به تعویض کل قطعه نیست.

دو نوع اصلی از قرقره ها وجود دارد که در انواع نقاله های تسمه ای (pvc پی وی سی _ لاستیکی نخیتسمه استیل کورد  ) مورد استفاده قرار میگیرد. 

(رولیکهای رفت ) که طرف باربر نوار را نگه می دارند (تحمل وزن بار و تسمه)

( رولیکهای بازگشت ) که طرف خالی نوار را نگه میدارند (تحمل وزن تسمه)

انتخاب قرقره تحت تأثیر سه عامل مهم:

 1-ویژگی های مواد حمل شده ،ویژگی های مواد حمل شده تأثیر مستقیم بر انتخاب قرقره دارد. وزن مخصوص مواد تعیین کننده بار و فاصله قرقره ها است.

2- شرایط عملیاتی ، شامل زمان کارکرد نقاله در روز و شرایط محیطی و جوی است.برای مثال در شرایطی سایندگی شدید مانند نمک -مواد شمیایی)وجود دارد استفاده ازهرزگرد هایی با پوشش لاستیکی عمر قطعه را تا 8 برابر افزایش می دهد.

3سرعت تسمه نقاله :از عواملی است که بسته به آن قطر قرقره ها افزایش مییابد.

.


رولیک رفت در نقاله / انواع رولیک رفت


.

(قرقره های باربر) دو نوع متداول دارند.

یکی برای نوار نقاله ناودانی و یا قوسی استفاده می شود، و معمولا از دو تا  پنج رولیک تشکیل شده است که با زاویه های (20-25-30 -35 -45)درجه متصل میشوند.

این هرزگرد ها کار اصلی جابجایی را بر عهده دارند و به شکل v در قسمت رویه  و رفت نقاله نصب می شوند. 

نوع دوم که برای نوار نقاله تخت استفاده می شود معمولا از یک قرقره افقی تشکیل یافته است. که توسط دو پایه خمیده ( پایه رولیک) مستقیما به چارچوب نوارنقاله متصل می شود.

رولیک رفت

.


رولیک ضربه گیر


.

این از هرزگرد ها که رولیک ضربه گیرو یا گاهی اوقات (قرقره های بالشتکی) نیز نامیده می شوند.  این قرقره ها در محل تغذیه نوار(قسمتی که مواد بر روی تسمه نقاله میریزد) مورد استفاده قرار می گیرند.

در قسمت رویه از مواد لاستیکی، دیسک های لاستیکی و تایر بادی که در کنار هم قرار میگیرند استفاده میشوند. و به دلیل استفاده از رویه لاستیکی حالت ارتجاعی دارند. و از آسیب دیدن تسمه نقاله در اثر ضربه حاصل از سقوط قطعات بزرگ و سنگین جلوگیری می کنند.

( نوع پرمصرف از این نوع قرقره، از سه رولیک دارای دیسک های فاصله دار لاستیکی تشکیل یافته است.)

غلطک نوار نقاله

.


قرقره های هدایت کننده نوار


.

.به طور کلی و خلاصه  این نوع از رولیک از خارج شدن تسمه  از مدار و نقاله جلوگیری می کند. با طراحی مطلوب و ساخت دقیق نقاله بدون نیاز به هرزگرد راهنما در راستای مناسب به حرکت خود ادامه می دهند.

اما در بعضی از مواقع شرایط گذرایی وجود دارد که ممکن است باعث انحراف و حرکت به طرفین تسمه نقاله شوند.  بنابراین هرزگرد هدایت کننده ویژه ای نیز تعبیه می کنند که در وضعیت های دشوار، مرکزیت تسمه را حفظ کنند.

ساختار هرز گرد راهنما همانند دیگر هرزگرد ساخته می شوند و تفاوت انها در شفت های بیرونی 1 طرفه میباشد ،که از یک سمت  به صورت عمودی  در لبه و 2 سمت تسمه نقاله به صورت جفت نصب میشوند. 

مشخصات داخلی هرزگرد نوار نقاله

.


رولیک بازگشت در نقاله / انواع رولیک بازگشت


.

قرقره بازگشت معمولا از یک رولیک افقی نصب شده بین دو پایه خمیده تشکیل شده اند. وظیفه آنها نگه داشتن نوار بازگشتی است.


این قرقره طوری نصب می شود که نوار از زیر چارچوب نوار نقاله دیده شود. طرح پایه های خمیده و فاصله سوراخهای آنها به نحوی است که حرکت جانبی نوار به طور مناسب و بدون برخورد با چارچوب نوارنقاله انجام پذیرد.

یک مسئله مهم در استفاده از قرقره های بازگشت چسبندگی مواد به بخش باربر نوار است.


این مواد ممکن است ساینده باشند و سطح رهرزگردهای بازگشت را دچار سایش کنند یا اینکه چسبنده باشند. و به رولیکهای بازگشت بچسبند. لایه ای ضخیم از مواد چسبنده می تواند باعث انحراف نوار بازگشتی شود. برای رفع این مشکل می توان از قرقره های بازگشت تمیز شونده نوع دیسک لاستیکی .یا نوع حلزونی یا مارپیچی با روکش لاستیکی استفاده کرد.


هرزگرد های دیسکی و مارپیچی سطوح خیلی کوچکی برای چسبیدن مواد باقی می گذارند. و از این رو امکان تشکیل لایه های مواد چسبنده را کاهش می دهند. در نتیجه گاهی به اشتباه «قرقره تمیز کننده نوار» نامیده میشوند.

افزایش کاربرد نوارهای سنگین، دارای الیاف با کشش بالا یا کابل فولادی و در نتیجه نیاز به نگه داشتن و مرکزیت بهتر نوار.، باعث گسترش قرقره های بازگشت V شکل شده است. این قرقره ها از دو هرزگرد با شیب ۱۰ تا ۱۵ تشکیل یافته اند. این قرقره ها با طرح صلب یا معلق ساخته می شوند.

نام